Uçaklı Gaziantep Şanlıurfa Göbeklitepe Turu 2 Gece

Oylanmamış 0 incelemeleri
0/5
0% misafir tavsiye etti

Tur Türü

Yurt İçi

genel bakış

1.GÜN

GAZİANTEP ZEUGMA MÜZESİ - GAZİANTEP – BEY MAHALLESİ – EMİNE GÖĞÜŞ MÜZESİ – TAHMİS KAHVESİ - HALFETİ KONAKLAMA - GECE TEKNE TURU

Turumuz, 02.00 Beylikdüzü Migros Önü - 02.30 Yenibosna Airport Avm Önü - 03.00 Şişli Prontotour Merkez Ofisi Önü - 03:30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından sizleri alarak, servislerimiz ile Sabiha Gökçe Havalimanı’na hareket ederek başlıyor. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 04.00‘de Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 05.45'de hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Gaziantep uçağı ile Gaziantep'e hareket ediyoruz. Sular altında kalan Zeugma antik kentinden ele geçen muhteşem taban ve duvar mozaiklerini görebileceğimiz Gaziantep Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra Gaziantep'in en eski mahallelerinden olan Bey Mahallesine ulaşıyoruz. Burada eski, taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezerken tarihe tanık olacaksınız. Geçmişe dair yapacağımız bu gezi esnasında yorgunluğumuzu atmak için uğrayacağımız eski bir Ermeni konağında hem konağı fotoğraflayıp hem de yine yöreye özgü menengiç kahvesini yudumlayacağız. Ardından meşhur Gaziantep mutfağını tanımak için öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Kethüdazade Göğüs İbrahim Paşa Konağı olarak da bilinen, 1905 yılında yapılmış Mutfak Müzesine ulaşıyoruz. Burada Gaziantep mutfağına ait eserleri gördükten sonra, tarihi bakırcılar çarşısına geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz verilen serbest zamanda bu unutulmaya yüz tutmuş bakır işlerinden alabilir. Sonrasında tarihi, Sultan 4. Murat a kadar dayanan, Antep'in simgelerinden Tahmis Kahvesine ulaşıyoruz. Burada içilen kahvelerin ardından Almacılar çarşısında verilen serbest zamanda salça, kurubiber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında Fırat nehrinin kenarında kurulmuş olan doğal güzelliği ile sizleri büyüleyecek Halfeti'ye hareket ediyoruz. İsteyen misafirlerimizle teknemize binerek Rum Kale, Savaşan Köyü,  Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Halfeti tekne turuna çıkıyoruz (Ekstra). Bu farklı deneyimin ardından Halfeti’ye geri dönüyoruz. Eğlenmek isteyenlerle nehir kenarında restoranda eğleniyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği:  Ekstra Karışık Kebap Mönü

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Nehir Kenarında Alınacaktır.

Konaklama: Halfeti Şitamrat Otel, Vb.

Rota: Gaziantep Çevre Gezileri (60 km) Gaziantep - Halfeti (150 km)

Otele Giriş Saati: 17.00

2.GÜN

BİRECİK – KELAYNAK KUŞLARI – ŞANLIURFA - TARİHİ ÇARŞILAR - SIRA GECESİ

Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Eski Halfeti’de serbest zaman veriyoruz. Otobüsümüze binerek Birecik ilçesinde bulunan Kelaynak Kuşları Koruma Merkezi’ne ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz molamızın ardından Şanlıurfa'ya gidiyoruz. Sonrasında ilk olarak Balıklı Göl'ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlid-i Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz.İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz sonrasında Urfa’nın simgelerinden olan ve birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han'da serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ile birlikte Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi (Ekstra) programı düzenliyoruz. Bu eşsiz deneyim sonrası, unutulmaz hatıralarla otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Sıra Gecesinde Alınacaktır.

Konaklama: Grand Gülizar Otel vb.

Rota: Halfeti – Birecik (50 km) Birecik – Şanlıurfa (120km)

Otele Giriş Saati: 17.30

3.GÜN

 HARRAN - BAZDA MAĞARALARI - ŞUAYP ŞEHRİ - SOĞMATAR - KARAHANTEPE - GÖBEKLİTEPE

Turumuz, otelde alacağımız  sabah kahvaltısı sonrası, Şanlıurfa'yı gezmeye devam ediyoruz.  Kahvaltı sonrasında Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Sonrasında ise Akçakale sınır kapısı yolunu takip ederek ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Harran gezimizin ardından Roma Döneminden itibaren taş ocağı olarak kullanılan Bazda Mağaralarına (Restarosyon nedeni ile kapalı değil ise)  gidiyoruz. Sonrasında Roma Dönemi’nden kalma bir antik kent olan Şuayp şehrini ziyaret ediyoruz. Antik kent gezimizin ardından, zamanında bölge insanının ay ve gezegen tanrıları için tapındıkları bir kült merkezi olan Soğmatar'a uğruyoruz. Soğmatar gezimizin ardından yeni kazılmaya başlanan Göbeklitepe'den daha eski olduğu tahmin edilen Karahantepe'yi (Müsaitlik Durumuna Bağlı Olarak) geziyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz.Göbeklitepe'den sonra Urfa şehir merkezine geri dönerek Tarihi çarşılarda alışveriş yapmanız için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş molasının ardından Şanlıurfa Havaalanına gelerek Pegasus Havayolları’nın 21.25 Şanlıurfa – İstanbul Sabiha Gökçen uçağıyla İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’da bizi bekleyen servis araçlarımıza binerek bir başka organizasyonlarda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak üzülerek vedalaşıyoruz.

                                                                                              

Sabah Kahvaltısı:  Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Dönüş Günü. Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

 

Dahil Olanlar / Hariç Olanlar

Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletileri
Gidiş - Dönüş Havaalanı Transferleri
Tüm Öğlen ve Akşam Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Giriş Ücretleri
Sıra Gecesi, Halfeti Tekne Turu

Seyahat Türü

Kültür

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 Değerlendirme
Harika
0
Güzel
0
Ortalama
0
Düşük
0
Kötü
0
İnceleme Yok
Yorum yazmak için giriş yapmalısınız

Erentur Verified

Üyelik Tarihi Sep 2022

* 5.999₺

Ek Ücretler:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
*
5.999₺
0 Değerlendirme